Новини

    « Від Хмельницького до Грушевського»

     Виховний захід приурочено 100-річчю утворення Української Центральної Ради.

           Вступне слово на конференції мала  організатор заходу, учитель історії Мороз Н.М., яка  зауважила, що у духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. В нашій історії є такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. Сьогоднішні дні у житті України є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою успішного культурного і політичного розвитку суспільства. Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема усвідомити, як формувалася й функціонувала українська державницька ідея.  Основоположниками національного державотворення  початку ХХ століття були представники Української Центральної Ради.

          Учениця 10 класу Смачна Яна  розкрила питання  сутності початку Української революції 1917 року.  Розповіла про передумови, причини та шляхи утворення Центральної Ради як законодавчого органу , що дав  початок державотворчим процесам на українських землях. З політичними особистостями , які були фундаторами  творення української держави , присутніх ознайомили  Катола Лариса, Янківська Лілія та Кочмарук Павло.  Роль ЦР, її здобутки та прорахунки проаналізували Попадюк Ліна та Вінтула Тетяна.  Питання сучасного державотворення  розкрив одинадцятикласник  Буряченко Валерій. Цікаві документальні кадри , які були представлені учасникам конференції, підготував учень 11 класу Притуляк Владислав.

           Сьогодні кожному громадянинові нашої держави зрозуміло, що Україну чекає тернистий, важкий і довгий шлях входження у світовий простір. Шлях України – це шлях побудови самостійної демократичної незалежної правової держави, а не держави тільки етнічної .  Відродження національної свідомості – складний і багатоступеневий процес втілення в життя національної ідеї створення дійсно заможного соціально здорового суспільства. Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед попередниками, які були корінням, джерелом української державності, і залишили нам у спадок любов до Батьківщини, вивірену часом і випробуваннями кращих рис народної душі, національного характеру.

     

     

          

          



    Продовження тексту новини



    10.03.2017 | Aдмін

    Вернутись назад